Vezměte si cukrovku k srdci

vscks

Nový DiaKar magazín

Diakar bulletin 2017 09Přečtěte si nový DiaKar magazín

Dozvíte se:


- jak si prověřit svoji fyzickou zdatnost
- jak se léčit česnekem
- zda se i vás může týkat srdeční selhání
- že cukrovka je tichým zabijákem
- že i cholesterol může být chronicky zvýšený


A najdete zde i křížovku o ceny

Žijeme na hraně

Spolu s partnery DiAktiv, DIAstyl a mediálním partnerem dialiga.cz, pořádáme pro širokou veřejnost na jednom z nejatraktivnějších míst v ČR informační akci, která má za cíl ukázat náročnost života s diabetem, jeho rizika, ale i cestu a možnosti, jak tuto civilizační pandemii zvládat. Návštěvníci si mohou odnést cenné informace od přítomných edukátorů a členů spolupracujících pacientských organizací, edukační brožuru DIAstyl speciál a mohou zažít jedinečnou podívanou.

 

zijemenahrane

DIAKTIV je členem Pacientské rady ministra zdravotnictví

Prezident spolku Mgr. Vlastimil Milata na tiskové konferenci Ministerstva zdravotnictví ČR (dále jen MZ) konané dne 6. 10. 2017 převzal z rukou ministra zdravotnictví JUDr. Ing. Miloslava Ludvíka, MBA Jmenovací dekret a stal se jedním z členů Pacientské rady ministra zdravotnictví (dále jen PR)

 

 
Sám ministr na tiskové konferenci poznamenal: „S účinností k dnešnímu dni, tedy k 6. říjnu, jmenuji členy Pacientské rady ministra zdravotnictví – stálého poradního orgánu, který bude ministerstvu zprostředkovávat podněty pacientů a jejich pohled na navrhovaná opatření“.


Přítomni tiskové konference dále byli další členové Oddělení podpory práv pacientů JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D. – náměstkyně ministra zdravotnictví a Mgr. Jana Hlaváčová, tajemnice pacientské rady. Dále i nově zvolení členové pacientské rady.

 

20171006 01


V úvodu tiskové konference ministr zdravotnictví poznamenal: „Když jsem nastupoval na MZ, říkal jsem, že pod mým vedením bude ministerstvem pacientů. Toto se mi, troufám si říct, povedlo naplnit, a to především za pomoci náměstkyně Lenky Tesky Arnoštové, která se systematicky a dlouhodobě věnuje podpoře pacientských organizací, které pacienty sdružují“.


Po předání Jmenovacích dekretů přítomným zvoleným členům PR vystoupila i náměstkyně ministra Lenka Teska Arnoštová, která stojí za založením pacientské agendy na MZ a mimo jiného řekla: „Jsem velice ráda, že po letech usilované společné práce ministerstva a pacientských organizací jsme dosáhli jednoho z cílů našeho snažení, aby byl hlas pacientů slyšet již přímo při rozhodování o zdravotní péči v ČR. Zástupci pacientů mají nyní stálé místo u jednacího stolu přímo na Ministerstvu zdravotnictví“.

 

20171006 02


Tajemnice Jana Hlaváčová odpovídala na dotazy novinářů a přítomných hostů.


Na tiskové konferenci vystoupili i zástupci pacientských organizací, nově zvolení členové PR, kteří promluvili za všechny jmenované. Jedním z nich byl i Vlastimil Milata: „Pro pacienty a jejich organizace vzniká dnešním dnem komunikační propojení, které může, jak věřím, usnadnit přímý kontakt pacientů a ministerstva zdravotnictví. Velký význam vidím zejména v oblasti tvorby a změn legislativy. Přímá komunikační cesta přes nově jmenovanou radu bude jistě zárukou, že hlas pacienta bude slyšet. Jsem rád, že mohu být nejen diabetické veřejnosti v tomto ohledu nápomocen“.


Pacientská rada byla ustanovena Příkazem ministra zdravotnictví (č. 15/2017) a její členové byli jmenováni z řad zástupců, které navrhovali sami pacienti prostřednictvím pacientských organizací. Zvoleno bylo 24 členů rady, vybraných podle přísných kritérií s důrazem na co nejvyrovnanější zastoupení pacientů s různými diagnózami. Setkávat se budou minimálně 4x do roka. Jejich úkolem bude zprostředkovávat hlas pacientů na ministerstvu zdravotnictví – přinášet podněty a vyjadřovat se k připravovaným opatřením.


Jako partneři DiAktivu jsme podpořili kandidaturu Vlastimila Milaty a jsme rádi, že i osoby s diabetem budou mít zastoupení v této radě.

 

ČLÁNEK NA MZCR

 

FOTOGALERIE

Zástupci pacientů v Bruselu

Zástupci českých pacientských organizací, mezi které patří i Diabetik KV, z. ú. se sešli se zástupci evropských zastřešujících pacienstkých organizací k jednání o možnostech a výhodách spolupráce.

 

Celá akce proběhla ve dnech 6. 6. 2017 a 7. 6. 2017 v Bruselu pod záštitou europoslankyně Ing. Bc. Kateřiny Konečné a Akademie pacientských organizací, která toto setkání organizovala. Za osoby s diabetem se za naši organizaci účastnila Ing. Mgr. Edita Šimáčková, za DiAktiv Mgr. Vlastimil Milata a Mgr. Monika Kadeřábková a za Diacentrum Patricie Brunátová.

 

První den proběhlo neformální setkání zástupců pacientských organizaci, ministerstva zdravotnictví ČR, Evropského parlamentu a Stálého zastoupení ČR pri EU v Pražském domě v Bruselu. Druhý den jsme jednali v prostorách Evropského parlamentu. Účastníci měli možnost si také prohlédnout hlavní dominanty Bruselu, jako je Park Cinquantenaire s Vítězným obloukem a komplex budov Evropské unie.

 

Děkujeme europoslankyni Ing. Bc. Kateřině Konečné a Akademii pacientských organizací (APO) za organizaci a možnost setkání zástupců pacientských organizací na mezinárodní úrovni.

 

 

Autoři fotografií: Ing. Mgr. Edita Šimáčková, Mgr. Vlastimil Milata, Ondřej Mardr, Diana Čermáková.

 

FOTOGALERIE

12 minut pro zdraví

12minprozdravi

Žijeme na hraně

Pacientská rada