DIAKTIV je členem Pacientské rady ministra zdravotnictví

Prezident spolku Mgr. Vlastimil Milata na tiskové konferenci Ministerstva zdravotnictví ČR (dále jen MZ) konané dne 6. 10. 2017 převzal z rukou ministra zdravotnictví JUDr. Ing. Miloslava Ludvíka, MBA Jmenovací dekret a stal se jedním z členů Pacientské rady ministra zdravotnictví (dále jen PR)

 

 
Sám ministr na tiskové konferenci poznamenal: „S účinností k dnešnímu dni, tedy k 6. říjnu, jmenuji členy Pacientské rady ministra zdravotnictví – stálého poradního orgánu, který bude ministerstvu zprostředkovávat podněty pacientů a jejich pohled na navrhovaná opatření“.


Přítomni tiskové konference dále byli další členové Oddělení podpory práv pacientů JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D. – náměstkyně ministra zdravotnictví a Mgr. Jana Hlaváčová, tajemnice pacientské rady. Dále i nově zvolení členové pacientské rady.

 

20171006 01


V úvodu tiskové konference ministr zdravotnictví poznamenal: „Když jsem nastupoval na MZ, říkal jsem, že pod mým vedením bude ministerstvem pacientů. Toto se mi, troufám si říct, povedlo naplnit, a to především za pomoci náměstkyně Lenky Tesky Arnoštové, která se systematicky a dlouhodobě věnuje podpoře pacientských organizací, které pacienty sdružují“.


Po předání Jmenovacích dekretů přítomným zvoleným členům PR vystoupila i náměstkyně ministra Lenka Teska Arnoštová, která stojí za založením pacientské agendy na MZ a mimo jiného řekla: „Jsem velice ráda, že po letech usilované společné práce ministerstva a pacientských organizací jsme dosáhli jednoho z cílů našeho snažení, aby byl hlas pacientů slyšet již přímo při rozhodování o zdravotní péči v ČR. Zástupci pacientů mají nyní stálé místo u jednacího stolu přímo na Ministerstvu zdravotnictví“.

 

20171006 02


Tajemnice Jana Hlaváčová odpovídala na dotazy novinářů a přítomných hostů.


Na tiskové konferenci vystoupili i zástupci pacientských organizací, nově zvolení členové PR, kteří promluvili za všechny jmenované. Jedním z nich byl i Vlastimil Milata: „Pro pacienty a jejich organizace vzniká dnešním dnem komunikační propojení, které může, jak věřím, usnadnit přímý kontakt pacientů a ministerstva zdravotnictví. Velký význam vidím zejména v oblasti tvorby a změn legislativy. Přímá komunikační cesta přes nově jmenovanou radu bude jistě zárukou, že hlas pacienta bude slyšet. Jsem rád, že mohu být nejen diabetické veřejnosti v tomto ohledu nápomocen“.


Pacientská rada byla ustanovena Příkazem ministra zdravotnictví (č. 15/2017) a její členové byli jmenováni z řad zástupců, které navrhovali sami pacienti prostřednictvím pacientských organizací. Zvoleno bylo 24 členů rady, vybraných podle přísných kritérií s důrazem na co nejvyrovnanější zastoupení pacientů s různými diagnózami. Setkávat se budou minimálně 4x do roka. Jejich úkolem bude zprostředkovávat hlas pacientů na ministerstvu zdravotnictví – přinášet podněty a vyjadřovat se k připravovaným opatřením.


Jako partneři DiAktivu jsme podpořili kandidaturu Vlastimila Milaty a jsme rádi, že i osoby s diabetem budou mít zastoupení v této radě.

 

ČLÁNEK NA MZCR

 

FOTOGALERIE

Týká se i mě?

Co je cukrovka?

Pacientské organizace

 

Články pro Vás

Světový den diabetu
12 lis 2018 13:37Světový den diabetu

Světový den diabetu   PROČ PRÁVĚ 14. LISTOPAD?
Datum 14. listopadu nebylo pro Světový [ ... ]

článkyčíst dál
Cukrovka v médiích
01 lis 2018 11:49Cukrovka v médiích

  Blíží se Světový den diabetu a v televizi se objevily reportáže týkající se [ ... ]

článkyčíst dál
Barometr zdraví K. Vary
10 říj 2018 08:55Barometr zdraví K. Vary

                Hurá do nemocnice!  Víte,  [ ... ]

článkyčíst dál
20. ročník pacientského kogresu
07 zář 2018 10:0020. ročník pacientského kogresu

Přihlašte se na jedinečný pacientský kongres, který se každoročně koná v Luhačovicích.  [ ... ]

článkyčíst dál
další články