DIAKTIV je členem Pacientské rady ministra zdravotnictví

Prezident spolku Mgr. Vlastimil Milata na tiskové konferenci Ministerstva zdravotnictví ČR (dále jen MZ) konané dne 6. 10. 2017 převzal z rukou ministra zdravotnictví JUDr. Ing. Miloslava Ludvíka, MBA Jmenovací dekret a stal se jedním z členů Pacientské rady ministra zdravotnictví (dále jen PR)

 

 
Sám ministr na tiskové konferenci poznamenal: „S účinností k dnešnímu dni, tedy k 6. říjnu, jmenuji členy Pacientské rady ministra zdravotnictví – stálého poradního orgánu, který bude ministerstvu zprostředkovávat podněty pacientů a jejich pohled na navrhovaná opatření“.


Přítomni tiskové konference dále byli další členové Oddělení podpory práv pacientů JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D. – náměstkyně ministra zdravotnictví a Mgr. Jana Hlaváčová, tajemnice pacientské rady. Dále i nově zvolení členové pacientské rady.

 

20171006 01


V úvodu tiskové konference ministr zdravotnictví poznamenal: „Když jsem nastupoval na MZ, říkal jsem, že pod mým vedením bude ministerstvem pacientů. Toto se mi, troufám si říct, povedlo naplnit, a to především za pomoci náměstkyně Lenky Tesky Arnoštové, která se systematicky a dlouhodobě věnuje podpoře pacientských organizací, které pacienty sdružují“.


Po předání Jmenovacích dekretů přítomným zvoleným členům PR vystoupila i náměstkyně ministra Lenka Teska Arnoštová, která stojí za založením pacientské agendy na MZ a mimo jiného řekla: „Jsem velice ráda, že po letech usilované společné práce ministerstva a pacientských organizací jsme dosáhli jednoho z cílů našeho snažení, aby byl hlas pacientů slyšet již přímo při rozhodování o zdravotní péči v ČR. Zástupci pacientů mají nyní stálé místo u jednacího stolu přímo na Ministerstvu zdravotnictví“.

 

20171006 02


Tajemnice Jana Hlaváčová odpovídala na dotazy novinářů a přítomných hostů.


Na tiskové konferenci vystoupili i zástupci pacientských organizací, nově zvolení členové PR, kteří promluvili za všechny jmenované. Jedním z nich byl i Vlastimil Milata: „Pro pacienty a jejich organizace vzniká dnešním dnem komunikační propojení, které může, jak věřím, usnadnit přímý kontakt pacientů a ministerstva zdravotnictví. Velký význam vidím zejména v oblasti tvorby a změn legislativy. Přímá komunikační cesta přes nově jmenovanou radu bude jistě zárukou, že hlas pacienta bude slyšet. Jsem rád, že mohu být nejen diabetické veřejnosti v tomto ohledu nápomocen“.


Pacientská rada byla ustanovena Příkazem ministra zdravotnictví (č. 15/2017) a její členové byli jmenováni z řad zástupců, které navrhovali sami pacienti prostřednictvím pacientských organizací. Zvoleno bylo 24 členů rady, vybraných podle přísných kritérií s důrazem na co nejvyrovnanější zastoupení pacientů s různými diagnózami. Setkávat se budou minimálně 4x do roka. Jejich úkolem bude zprostředkovávat hlas pacientů na ministerstvu zdravotnictví – přinášet podněty a vyjadřovat se k připravovaným opatřením.


Jako partneři DiAktivu jsme podpořili kandidaturu Vlastimila Milaty a jsme rádi, že i osoby s diabetem budou mít zastoupení v této radě.

 

ČLÁNEK NA MZCR

 

FOTOGALERIE

Týká se i mě?

Co je cukrovka?

Pacientské organizace

 

Články pro Vás

Usnesení z 11. sjezdu Svazu diabetiků ČR
01 úno 2019 17:44

Usnesení z 11. sjezdu Svazu diabetiků ČR Na konci listopadu 2018 proběhlo setkání zástupců  [ ... ]

článkyčíst dál
Sylabova plaketa
14 led 2019 17:59

Sylabova plaketa ano či ne a komu? Víte, co je to Sylabova plaketa? Ano, je to ocenění, kterým [ ... ]

článkyčíst dál
Vánoční večeře jinak
24 pro 2018 10:40

    VÁNOČNÍ VEČEŘE JINAK       Na Štědrý den se celá rodin [ ... ]

článkyčíst dál
MZČR s pacienty
13 pro 2018 11:43MZČR s pacienty

  Ministr zdravotnictví a jeho náměstci poděkovali pacientům za úsilí a pomoc při zlep [ ... ]

článkyčíst dál
další články