fbpx

FotkyFoto fb panacek otaznik1  Luhačovice: 28. 9. - 1. 10. 2023

DIAKTIV CZECH REPUBLIC z. s. ve spolupráci s DiaKar z.ú. a DIAHAZA s.r.o.,

 

!!! Pozn. Registrace pro květnový turnus byla ukončena - byla naplněna kapacita projektu)


Vás zve na šestý EMP pro DM2T (edukačně – motivační projekt pro osoby s diabetem druhého typu), který se uskuteční v Luhačovicích v Hotelu Harmonie.

Začínáme ve čtvrtek 28. 9. 2023 registrací od 13:00 – 14:30 hodin.

Setkání končí v pondělí 1. 10. 2023 snídaní.

Registrace otevřena od 27. 2. 2023. Registrace uzavřena po naplnění kapacity, nejpozději 15. 8. 2023.

Projekt se uskuteční za významné podpory ZPMV ČR.

Podrobnější informace o podpoře naleznete zde.  

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O ÚČAST:
Projekt je určen především osobám s diabetem druhého typu v produktivním věku. Optimálně do 5 let od stanovení diagnózy, ale není to podmínkou. Pro pacienty v péči diabetologů, internistů a především praktických lékařů, kteří ocení motivaci a intenzivnější zisk informací pro zvládání svého diabetu v pracovním procesu, sportu, při běžných i nárazových činnostech a ve stresových situacích. Účast dalších osob s diabetem 2. typu a zájemců z řad rodinných příslušníků, nebo přátel, je možná.

Můžete se těšit na osvědčený lektorský tým (diabetolog, diabetologická sestra, edukátoři, nutriční terapeutky a psycholog), který Vám bude po celý pobyt k dispozici i k individuálním konzultacím. Jednotlivá témata edukačních diskusí budou volena tak, aby si účastníci odnesli praktické znalosti potřebné k udržení diabetu pod kontrolou. Dále Vám budou představeny aktuální novinky z oblasti moderní terapie diabetu.
Každý účastník obdrží certifikát o absolvování edukačního pobytu pro osoby s DM2T.
Ze sportovních aktivit pro Vás bude připravený například Nordic Walking (včetně instruktáže). K dispozici je hotelový bazén, a stezky pro in-line bruslení.

Program pobytu:
Na edukačním programu se intenzivně pracuje a po jeho finalizaci budete informováni prostřednictvím e-mailu.

Možnost registrace prostřednictvím webových stránek, bude otevřená od 27. 2. 2023 a bude ukončena po naplnění kapacity, nejpozději 15. 5. 2023.

Kapacita je omezena, a proto neváhejte s registrací příliš dlouho a zároveň uhraďte platbu dle Vašeho požadavku na typ ubytování a délku pobytu.

Jak správně vyplnit přihlášku?
Pokud pojedete s rodinným příslušníkem, partnerem, přítelem, je potřeba mu vyplnit samostatnou přihlášku. V naší databázi má každý účastník svůj řádek a podle toho se objednávají služby (ubytování, strava atd.). Pokud by byl partner uveden pouze v kolonce „přeji si ubytování s….. (spolubydlící)”, nebude mu služba objednána a nebude mít rezervaci ubytování a stravy.
Požadavky na výjimky ve stravě (bezlepková, vegetariánská), nebo jiná nutná sdělení, uveďte v přihlášce.

Úhrada pobytu:
Úhradu za pobyt posílejte na účet DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s., č. ú. 2101464268/2010 (FIO Banka), jako variabilní symbol uveďte 552023 (datum zahájení pobytu bez teček) do zprávy pro příjemce uveďte příjmení účastníka, nebo účastníků pokud provádíte platbu za více osob.

Cena pobytu:

Dotovanou cenu ve výši 3.300 Kč pro osobu s diabetem ve dvoulůžkovém pokoji, tvoří registrační poplatek, třídenní ubytování včetně stravy formou plné penze (diabetická dieta 9/200 g S nebo její případná individuální úprava) a veškerý uvedený oficiální program. Pro rodinného příslušníka, nebo přátele plná cena 4.000 Kč za stejných podmínek.
Jednolůžkové pokoje jsou k dispozici za příplatek 250 Kč na osobu/noc (dle ceníku Hotelu Harmonie).
Výpočet pro platbu za pobyt:
Základní cena 3.300 Kč
Základní cena s ubytováním na jednolůžkovém pokoji 3 300 + 750 = 4 050 Kč
Nedotovaná cena pro partnera v péči je 4 000 Kč
V ceně není zahrnut poplatek městu ve výši 50 Kč/noc

Místní poplatek:
Od roku 2021 v souladu s aktuální legislativou o místních poplatcích, je ubytovatelem vybírán denní poplatek (kromě držitelů průkazu ZTP/P a jejich průvodců). Poplatek není zahrnut v ceně a každý účastník si jej hradí při příjezdu sám v recepci hotelu.

Upozornění:

V případě zrušení pobytu bude z platby odečten stornovací poplatek (dle tarifu hotelu). Pobyt lze zrušit bez storno poplatku do 31. 8. 2022.
Rezervace, které nebudou uhrazeny – částka připsána na účet do 15. 8. 2023 budou stornovány.

Potvrzení o přijetí platby budeme rozesílat 15. 8. 2023 – 20. 8. 2023

O partnerství a podpoře zdravotních pojišťoven, tzn. proplacení části účastnického poplatku, jednáme.

O výši případného příspěvku jednotlivých zdravotních pojišťoven budete prostřednictvím stránek aktuálně informováni.

Klienti ZPMV 211 uplatní po ukončení pobytu na základě potvrzení o absolvování EMP DM2T nárok na proplacení části nákladů ve výši 2.000 Kč.

 

Vzhledem ke dlouholetým zkušenostem z podobných projektů, si dovolujeme účastníky upozornit, že se účastní na celém programu dobrovolně a po celou dobu setkání odpovídají plně za svůj zdravotní stav.

Registrací máte zároveň možnost získat „mimořádné“ členství ve spolku DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. O členství se dočtete v záložce „členství“. Registrací zároveň vyslovujete souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů, potřebných pro realizaci Vaší účasti na projektu a souhlas s pořízením fotodokumentace pro PR účely pořadatelských organizací.

 

Na setkání v Luhačovicích se těší celý realizační tým DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. DiaKar, z.ú. a DIAHAZA s.r.o.

V případě dotazu nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Přihlášku naleznete zde.

 

FotkyFoto fb panacek otaznik1  Luhačovice: 28. 9. - 1. 10. 2022

DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. ve spolupráci s DiaKar z.ú. a DIAHAZA s.r.o.,

Vás zve na třetí EMP pro DM2T (edukačně – motivační projekt pro osoby s diabetem druhého typu), který se uskuteční v Luhačovicích v Hotelu Harmonie II.

 • Začínáme ve středu 28. 9. 2022 registrací od 13 hodin. Setkání končí v sobotu obědem 1. 10. 2022.
 • Program bude zahájen ve 14.30 hodin v sále hotelu Harmonie.
 • Pobyt je možno prodloužit do neděle 2. 10. 2022, za příplatek - informace uvedená v přihlášce.
 • Projekt je určen především diabetikům druhého typu v produktivním věku, ideálně do 5 let od stanovení diagnózy, ale není to podmínkou, v léčebné péči diabetologů, internistů a především praktických lékařů, kteří ocení motivaci a intenzivnější zisk informací pro zvládání svého diabetu v pracovním procesu, sportu, při běžných i nárazových činnostech a ve stresových situacích. Účast dalších osob s diabetem 2. typu a zájemců z řad rodinných příslušníků, nebo přátel, je možná.

Můžete se těšit na osvědčený lektorský tým (diabetolog, diabetologická sestra, edukátoři, nutriční terapeut), který Vám bude po celý pobyt k dispozici i k individuálním konzultacím. Jednotlivá témata edukačních diskusí budou volena tak, aby si účastníci odnesli praktické znalosti potřebné k udržení diabetu pod kontrolou. Dále Vám budou představeny aktuální novinky z oblasti monitorovací techniky, terapie, zdravotní a lázeňské péče a vysvětlena současná situace v úhradách pomůcek pro osoby s DM a další zajímavosti.

Každý účastník obdrží certifikát o absolvování edukačního pobytu pro osoby s DM2T.

Ze sportovních aktivit pro Vás bude připravený například Nordic Walking (včetně instruktáže) a turnaj v pétanque. K dispozici je hotelový bazén, a stezky pro in-line bruslení.

 • Pojedete-li s rodinným příslušníkem, partnerem, přítelem, je potřeba mu vyplnit samostatnou přihlášku. V naší databázi má každý účastník svůj řádek a podle toho se objednávají služby (ubytování, strava atd). Pokud by byl partner uveden pouze v kolonce „přeji si ubytování s….. (spolubydlící)”, nebude mu služba objednána a nebude mít rezervaci ubytování a stravy.
 • Dotovanou cenu ve výši 2.800 Kč pro osobu s diabetem ve dvoulůžkovém pokoji, tvoří registrační poplatek, třídenní ubytování včetně stravy formou plné penze (diabetická dieta 9/200 g S nebo případná individuální úprava) a veškerý uvedený oficiální program. Pro rodinného příslušníka, nebo přátele plná cena 3.500 Kč za stejných podmínek.
 • Jednolůžkové pokoje jsou k dispozici za příplatek 200 Kč na osobu/noc (dle ceníku Hotelu Harmonie.
 • Požadavky na výjimky ve stravě (bezlepková, vegetariánská), nebo jiná nutná sdělení, uveďte v přihlášce.
 • Úhradu za pobyt posílejte na účet DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. č. ú.2101464268/2010 (FIO Banka), jako variabilní symbol uveďte první část svého rodného čísla (bez čísla za lomítkem). Účastníci ze Slovenska mohou hradit poplatek v eurech v kurzu FIO banky pro den úhrady.

Věříme, že využijete tuto možnost k načerpání poznatků a zkušeností, ke sportování a k navázání nových přátelství 😊

 • Vzhledem ke dlouholetým zkušenostem z podobných projektů, si dovolujeme účastníky upozornit, že se účastní na celém programu dobrovolně a po celou dobu setkání odpovídají plně za svůj zdravotní stav.
 • Registrací máte zároveň možnost získat „mimořádné“ členství ve spolku DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. O členství se dočtete v záložce „členství“. Registrací zároveň vyslovujete souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů, potřebných pro realizaci Vaší účasti na projektu a souhlas s pořízením fotodokumentace pro PR účely pořadatelských organizací.
 • Na edukačním programu se intenzivně pracuje a po jeho finalizaci budete informováni prostřednictvím e-mailu nejpozději týden před zahájením pobytu. Možnost registrace prostřednictvím webových stránek, bude otevřená do 1. 6. 2022. Kapacita je omezena, a proto neváhejte s registrací příliš dlouho.
 • Upozornění: V případě zrušení pobytu bude z platby odečten stornovací poplatek (dle tarifu hotelu). Pobyt lze zrušit bez storno-poplatku do 31. 7. 2022.
 • Rezervace, které nebudou uhrazeny – částka připsána na účet do 31. 7. 2022 mohou být stornovány.
 • O partnerství a podpoře zdravotních pojišťoven (proplacení části účastnického poplatku) jednáme a o výši příspěvku jednotlivých zdravotních pojišťoven budete prostřednictvím stránek aktuálně informováni

Na setkání v Luhačovicích se těší celý realizační tým

DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s.; DiaKar, z.ú. a DIAHAZA s.r.o.

V případě dotazu nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška bude aktivní od 1. 6. 2022

 

Přihlášku naleznete zde.

 

12 minut pro zdraví

21.6. proběhla tradiční akce 12 minut pro zdraví na Atletickém stadionu
města K. Vary. Letošní akce v komornějším provedení měla super atmosféru
a počasí vyšlo. Na příští rok je akce naplánována na duben a věříme, že
na startovní čáru postaví i nejedno družstvo diabetiků nebo osob s jiným
onemocněním! Akci pořádal DiaKar, karlovarská nemocnice a Triatlet K.
Vary. Na akci nechyběl Miloš Škorpil.


 

 

FotkyFoto fb panacek otaznik1  !!! AKTUALNĚ - Změna termínu - nový termín: 25. - 28. 9. 2021

 

Zveme vás na edukačně – motivační projekt pro osoby s diabetem druhého typu, který se uskuteční v Hotelu Harmonie v Luhačovicích.

Začínáme v sobotu 25. 9. 2021 registrací od 11 hodin. Program bude zahájen v 14 hodin. Setkání začíná obědem ve 13 hodin a končí v úterý snídaní 28. 9. 2021.

Projekt je určen především diabetikům druhého typu v produktivním věku, kteří ocení motivaci a intenzivnější zisk informací pro zvládání svého diabetu v pracovním procesu, sportu, při běžných i nárazových činnostech a ve stresových situacích. Účast zájemců z řad rodinných příslušníků, nebo přátel, je možná.

Můžete se těšit na osvědčený lektorský tým (diabetolog, diabetologická sestra, edukátoři, nutriční terapeut), který Vám bude po celý pobyt k dispozici i k individuálním konzultacím. Jednotlivá témata edukačních diskusí budou volena tak, aby si účastníci odnesli praktické znalosti potřebné k udržení diabetu pod kontrolou. Dále Vám budou představeny aktuální novinky z oblasti monitorovací techniky, terapie, zdravotní a lázeňské péče a vysvětlena současná situace v úhradách pomůcek pro osoby s DM a další zajímavosti.

Ze sportovních aktivit pro Vás bude připravený například Nordic Walking (včetně instruktáže) a turnaj v pétanque. K dispozici jsou stezky pro in-line bruslení.

Edukační projekt se rozhodla podpořit Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR. Mimo jiné obdrží její pojištěnci příspěvek ve výši minimálně 1000 Kč z ceny. Společnost Promedica Praha a.s. podporuje vyuku selfmonitoringu (každý zájemce obdrží glukometr pro vlastní kontrolu glykémie v domácích podmínkách). Společnost Novo Nordisk s.r.o. a MSD s.r.o.

Každý účastník obdrží certifikát o absolvování edukačního pobytu pro osoby s DM2T.

Pojedete-li s rodinným příslušníkem, partnerem, přítelem, je potřeba mu vyplnit samostatnou přihlášku. V naší databázi má každý účastník svůj řádek a podle toho se objednávají služby (ubytování, strava atd). Pokud by byl partner uveden pouze v kolonce „přeji si ubytování s….. (spolubydlící)”, nebude mu služba objednána a nebude mít rezervaci ubytování a stravy.

Dotovanou cenu ve výši 2.800 Kč pro osobu s diabetem ve dvoulůžkovém pokoji, tvoří registrační poplatek, třídenní ubytování včetně stravy formou plné penze (diabetická dieta 9/200 g S nebo případná individuální úprava) a veškerý uvedený oficiální program. Pro rodinného příslušníka, nebo přátele plná cena 3.500 Kč za stejných podmínek.

Jednolůžkové pokoje jsou k dispozici za doplatek dle ceníku Hotelu Harmonie (cena bude sdělena na dotaz).

Požadavky na výjimky ve stravě (bezlepková, vegetariánská), nebo jiná nutná sdělení, uveďte v přihlášce.

Úhradu za pobyt posílejte na účet DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. č.ú. 2101464268/2010 (FIO Banka), jako variabilní symbol uveďte první část svého rodného čísla (bez čísla za lomítkem). Účastníci ze Slovenska mohou hradit poplatek v eurech v kurzu FIO banky pro den úhrady.

Věříme, že využijete tuto možnost k načerpání poznatků a zkušeností, ke sportování a k navázání nových přátelství. Vzhledem ke dlouholetým zkušenostem z podobných projektů, si dovolujeme účastníky upozornit, že se účastní na celém programu dobrovolně a po celou dobu setkání odpovídají plně za svůj zdravotní stav.

Registrací máte zároveň možnost získat „mimořádné“ členství ve spolku DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. O členství se dočtete v záložce „členství“. Registrací zároveň vyslovujete souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů, potřebných pro realizaci Vaší účasti na projektu a souhlas s pořízením fotodokumentace pro PR účely pořadatelských organizací.

Na edukačním programu se intenzivně pracuje a po jeho finalizaci budete obesláni s nabídkou účasti na edukačních blocích a workshopech.

Možnost registrace prostřednictvím webových stránek je otevřená. Kapacita našeho projektu je omezena, a proto neváhejte s registrací příliš dlouho.

 

Upozornění: V případě zrušení pobytu bude z platby odečten stornovací poplatek (dle tarifu hotelu). Pobyt lze zrušit bez storno poplatku do 31. 7. 2021.

Rezervace, které nebudou uhrazeny – částka připsána na účet do 31. 7. 2021 mohou být stornovány.

 

!!!Poslední volná místa jsou ještě k dispozici i po uzávěrce projektu. Pokud lze vyplnit přihlášku, bude Vaše rezervace akceptována!!!

 

Na setkání v Luhačovicích se těší celý realizační tým DIAKTIV CZECH REPUBLIK, DiaKar a DIAHAZA 

 

V případě dotazu nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Příhláška zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FotkyFoto fb panacek otaznik1

Zveme vás na edukačně – motivační projekt pro osoby s diabetem druhého typu, který se uskuteční v Luhačovicích v Hotelu Harmonie. Začínáme ve pátek 25. 9. 2020 registrací od 15 hodin. Program bude zahájen v 16 hodin v sále hotelu Harmonie. Setkání začíná večeří a končí v pondělí 28. 9. 2020 snídaní.

Projekt je určen především diabetikům druhého typu v produktivním věku, kteří ocení motivaci a intenzivnější zisk informací pro zvládání svého diabetu v pracovním procesu, sportu, při běžných i nárazových činnostech a ve stresových situacích. Účast zájemců z řad rodinných příslušníků, nebo přátel, je možná.

Můžete se těšit na osvědčený lektorský tým (diabetolog, diabetologická sestra, edukátoři, nutriční terapeut), který Vám bude po celý pobyt k dispozici i k individuálním konzultacím. Jednotlivá témata edukačních diskusí budou volena tak, aby si účastníci odnesli praktické znalosti potřebné k udržení diabetu pod kontrolou. Dále Vám budou představeny aktuální novinky z oblasti monitorovací techniky, terapie, zdravotní a lázeňské péče a vysvětlena současná situace v úhradách pomůcek pro osoby s DM a další zajímavosti.

Ze sportovních aktivit pro Vás bude připravený volejbal, vycházky, Nordic walking (včetně instruktáže) a turnaj v pétanque. K dispozici je hotelový bazén, a stezky pro in-line bruslení.

Pojedete-li s rodinným příslušníkem, partnerem, přítelem, je potřeba mu vyplnit samostatnou přihlášku. V naší databázi má každý účastník svůj řádek a podle toho se objednávají služby (ubytování, strava atd). Pokud by byl partner uveden pouze v kolonce „přeji si ubytování s….. (spolubydlící)”, nebude mu služba objednána a nebude mít rezervaci ubytování a stravy.

Dotovanou cenu ve výši 2.500 Kč pro osobu s diabetem ve dvoulůžkovém pokoji, tvoří registrační poplatek, třídenní ubytování včetně stravy formou plné penze (diabetická dieta 9/200 g S nebo případná individuální úprava) a veškerý uvedený oficiální program. Pro rodinného příslušníka, nebo přátele plná cena 3.200 Kč za stejných podmínek.

Jednolůžkové pokoje jsou k dispozici za doplatek dle ceníku Hotelu Harmonie (cena bude sdělena na dotaz).

Požadavky na výjimky ve stravě (bezlepková, vegetariánská), nebo jiná nutná sdělení, uveďte v přihlášce.

Úhradu za pobyt posílejte na účet DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. č.ú. 2101464268/2010 (FIO Banka), jako variabilní symbol uveďte první část svého rodného čísla (bez čísla za lomítkem). Účastníci ze Slovenska mohou hradit poplatek v eurech v kurzu FIO banky pro den úhrady.

Věříme, že využijete tuto možnost k načerpání poznatků a zkušeností, ke sportování a k navázání nových přátelství. Vzhledem ke dlouholetým zkušenostem z podobných projektů, si dovolujeme účastníky upozornit, že se účastní na celém programu dobrovolně a po celou dobu setkání odpovídají plně za svůj zdravotní stav.

Registrací máte zároveň možnost získat „mimořádné“ členství ve spolku DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. O členství se dočtete v záložce „členství“. Registrací zároveň vyslovujete souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů, potřebných pro realizaci Vaší účasti na projektu a souhlas s pořízením fotodokumentace pro PR účely pořadatelských organizací.

Na edukačním programu se intenzivně pracuje a po jeho finalizaci budete obesláni s nabídkou účasti na edukačních blocích a workshopech.

Možnost registrace prostřednictvím webových stránek, bude otevřená do 25. 8. 2020. Kapacita našeho projektu je omezena, a proto neváhejte s registrací příliš dlouho.

Upozornění: V případě zrušení pobytu bude z platby odečten stornovací poplatek (dle tarifu hotelu). Pobyt lze zrušit bez storno poplatku do 25. 8. 2020.

Rezervace které nebudou uhrazeny - částka připsána na účet do 31. 8. 2020 mohou být stornovány.

Na setkání v Luhačovicích se těší celý realizační tým DIAKTIV CZECH REPUBLIK, DiaKar a DIAHAZA 

V případě dotazu nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Příhláška zde

 

!!! AKTUÁLNĚ

Všechny přihlášené účastníky budeme kontaktovat 27./28.8. 2020 s informacemi o realizaci projektu. Tzn. Pokud bude naplněna kapacita, budeme pak očekávat platbu do 31.8.2020.

Vzhledem k stále vyvíjející se situaci s onemocněním COVID 19 budou pro účastníky platit všechna platná nařízení a doporučení. Konkrétní instrukce budou účastníkům zaslány spolu s programem.

 

 

 

DM2 Září

 

 

 

Týká se i mě?

Co je cukrovka?

Pacientské organizace

 

Články pro Vás

Edukační projekt pro osoby s diabetem v produktivn...
01 led 2023 08:23

  Luhačovice: 28. 9. - 1. 10. 2023 DIAKTIV CZECH REPUBLIC z. s. ve spolupráci s DiaKar z.ú. [ ... ]

článkyčíst dál
12 minut pro zdraví
01 zář 2022 08:55

12 minut pro zdraví Přijďte zjistit, jak jste na tom s fyzickou kondicí! Kdy: 23. 9. 2022 [ ... ]

Uncategorisedčíst dál
Pomoc Ukrajině
01 bře 2022 09:55

  Jak pomoci ukrajinským pacientům v jejich vlasti i v Česku?   České pa [ ... ]

Uncategorisedčíst dál
Edukační projekt pro osoby s diabetem v produktivn...
01 pro 2021 08:23

  Luhačovice: 28. 9. - 1. 10. 2022 DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. ve spolupráci s DiaKar z [ ... ]

článkyčíst dál
další články