fbpx

Barometr zdraví 2016 – Festival pro veřejnost

Projekt Barometr zdraví 2016 se konal dne 24. 9. 2016 jako 1. ročník preventivní, zážitkové, vzdělávací a soutěžní akce pod záštitou primátora města K. Vary Ing. Petra Kulhánka a hejtmana Karlovarského kraje JUDr. Martina Havla. Akce našla zázemí pro konání v areálu Centra zdraví a bezpečí – Svět záchranářů v Karlových Varech v čase od 13 do 17 hodin. Jednotlivé aktivity se konaly uvnitř budov i venku díky krásnému slunečnému počasí. Akci navštívilo 200 lidí všech věkových kategorií.
Projekt Barometr zdraví 2016 se mohl konat díky finanční podpoře partnerů uvedených na plakátě a díky práci dobrovolníků z řad našich klientů.
Plakáty zvoucí na náš projekt byly vylepeny na tubusech v K. Varech a v autobusech MHD K. Vary, byly zveřejněny na webových stránkách naší organizace a facebooku i několika dalších organizací a elektronickou formou rozeslána na neziskové organizace v kraji. Osobně byly vylepeny ve zdravotnických zařízeních a knihovně, magistrátu města, úřadu karlovarského kraje, školách, školkách, komerčních budovách. V pátek 23. 9. 2016 vyšel článek o této akci v Karlovarských novinách, který byl zveřejněn i na internetu.
Preventivní část se skládala z možnosti získání hodnot z:
1.    měření krevního tlaku a glykemie - prováděli studentky Střední zdravotní školy v K. Varech pod dohledem RNDr. Považanové,
2.    měření tuku a nutriční analýza - prováděli studenti a studentky Střední zdravotní školy v K. Varech pod vedením nutriční terapeutky Šárky Suraové.

Po absolvování měření dostal každý vyplněný formulář se svými naměřenými hodnotami spolu s kontrolními tabulkami. Výsledky si mohl návštěvník vyhodnotit sám či přímo konzultovat s nutričním pracovníkem nebo s lékařkou na místě.

Zážitková část se skládala z možnosti vyzkoušet si osobně aktivity:
1.    Ukázky první pomoci a praktické řešení pod vedením záchranářky Bc. L. Kalinové.
2.    Pohybové aktivity – ukázky a konzultace pod vedením Lucie Drahozalové ze Sportstudia Prima K. Vary.
3.    Kompenzační pomůcky – život s kompenzačními pomůckami a možnost vyzkoušení jízdy na kolečkovém křesle.

Vzdělávací část se skládala z možnosti konzultací a prezentací:
1.    MUDr. L. Davidové z Karlovarské krajské nemocnice nejen o na akci naměřených hodnotách, nýbrž i o problematice, se kterou se návštěvníci ke svému lékaři ještě neodhodlali.
2.    Národního zdravotního ústavu – ředitelka Nejedlá představila edukace ústavu
3.    Zdravých surovin – Ing. P. Bernátek – O co lze obohatit náš jídelníček? Použití luštěnin v běžném stravování.
4.    Seznámení se s pomůckami pro osoby s diabetem od firem Abbott (glukometry), Medtronic (inzulinová pumpa), s ostatními pomůckami a edukačními materiály přítomné seznamovala edukační sestra a předsedkyně Sekce sester České diabetologické společnosti Bc. R. Říhánková z plzeňské Fakultní nemocnice.
5.    Ochutnávky potravin od společností REJ s.r.o., a Holandia a.s. a Dobrý matroš z Jáchymova v podobě výrobkového sponzoringu.

Soutěžní část se skládala z vyplnění soutěžního lístku. Do lístku bylo nutno získat 6 razítek z 10 stanovišť, která byla vytvořena z preventivních, zážitkových a vzdělávacích aktivit. Razítka byla získána za aktivní účast při aktivitě či diskusi o problematice. Současně bylo nutné zodpovědět otázku: Jaké je číslo na Zdravotnickou záchrannou službu? Po vyplnění kontaktních údajů návštěvníci vhodili soutěžní lístek do losovacího boxu. V 16 hodin proběhlo na účasti návštěvníků losování z vhozených boxů. Celkem bylo 7 výher z praktických darů od našich partnerů.  Na místě byla předána 1 výhra, ostatní byly předány individuálně po akci.
Každý z dospělých návštěvníků obdržel tašku s logem organizace, informačními materiály od našich partnerů, časopisem DIAstyl, DIAKAR magazínem, edukačními materiály a informacemi o aktivitách naší organizace.
Na památku účasti na naší akci byl připravený fotokoutek, kde se návštěvníci mohli vyfotit s připravenou kulisou jako „selfie foto“, tzn. fotografie si odnášeli s sebou na vlastním nosiči (telefon/tablet).
DIAKAR magazín
V rámci akce Barometr zdraví byl představen i DIAKAR magazín. Magazín byl sestaven a vytištěn díky podpoře našich partnerů. Cílem vydání magazínu bylo přiblížit problematiku diabetu a srdečního selhání všem, co se zajímají o zdravý životní styl, a osobám s diabetem má připomenout základní informace týkající se nemoci. Ne všichni mají možnost získávat informace z internetu a jiných zdrojů, a starší osoby bohužel neumí pracovat s počítačem a internetem, anebo nechtějí. Tento magazín jim tedy poskytne nové informace, případně si čtenáři rozšíří povědomí o této nemoci. Protože je v tištěné podobě, mohou předat dál.
Z akce byla pořízena fotodokumentace a videozáznam. Vše bude zveřejněno na webových stránkách.

 

FOTOGALERIE

 


Přijďte, a my Vám řekneme, jak na tom jste.

 

Kdy: 24. 9. 2016   VSTUP ZDARMA

Kde: Svět záchranářů K. Vary - Tuhnice
     nad KV Arénou, zastávka MHD č. 2,6

 

 

Akce pro veřejnost, kde Vám změříme cukr, tlak i tuk :-)

 

  • uvidíte záchranáře v akci a ukázky první pomoci
  • ochutnáte zdravou stravu
  • vyzkoušejte si chůzi či jízdu přes překážky s pomocí berlí, holí nebo vozíku
  • změříme Vám cukr v krvi, krevní tlak, tuk v těle i obvod pasu
  • naměřené hodnoty můžete zkonzultovat s lékařkou - internistkou karlovarské nemocnice
  • ukážeme vám v praxi pomůcky pro diabetiky - inzulinová pero, inzulinovou pumpu i glukometr
  • ukážeme vám, že se lze hýbat kdykoliv a kdekoliv
  • můžete si zahrát hru "ZDRAVÍ" a vyhrát zajímavé ceny
  • využijte možnost dopravního hřiště - kolo i příslušenství k zapůjčení (za poplatek)

 


Přijďte si zahrát hru "Zdraví"

Navštivte 6 libovolných stanovišť, získejte 6 různých razítek, zodpovězte soutěžní otázku.

A nezapomeňte vyplnit kontakt pro předání výhry.

Vyplněnou soutěžní kartičku vhodte do připraveného slosování na hlavní recepci a v 16 h vylosujeme 7 vítězů dárkových balíčku.


náhled soutěžní kartičky


Těšit se můžete na ochutnávky společnosti Dobrý matroš z Jáchymova - www.dobrymatros.cz

Ochutnáte i výrobky bez lepku, kravského mléka i ochucené stévií.


Udělejte něco pro své zdraví, zahrajte si hru Zdraví a můžete si udělat i své originální selfie. Chybět nebude ani magazín o zdravém životním stylu.


Přijďte si pro náš nový magazín o zdravém životním stylu.

Přečtěte si článek o Smrtícím kvartetu dneška, na co nezapomenout při cestování, že lze zlepšit kondici zdravou a pestrou stravou i o významu pohybové aktivity.

 


Děkujeme Autobazaru Bocar za umístění transparentu, který se nachází u nákupního střediska Varyáda v Karlových Varech.